Ödüllü Birikim Hayat Sigortası ile geleceği düşünerek küçük tasarruflar yapıyorsanız, başınıza gelebilecek kötü sürprizlere karşı hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvence altına almışsınız demektir.

Ödüllü Birikim Hayat Sigortası

Minimum 10 yıl öde; prim iadesi ödülünü kazan!

Hem birikimle kazanır hem yıllık minimum %2 gelir garantisi elde eder, hem de hayatta olmanız durumunda Prim İadesi Ödülünü alırsınız.

Aegon hayat ve Risk sigortaları kapsamında Ödüllü Birikim Hayat Sigortası'nın iade ödülü aşağıdaki gibidir.

Prim İadesi Ödülü

Sigorta süresinin bitişine kadar primlerinizi düzenli öderseniz, hayatta iseniz, ödediğiniz prim tutarının belli bir oranı Prim iadesi ödülü olarak size ödenir. Bu oran, aylık primin brüt asgari ücret oranına ve sigorta süresine göre %10 ile %30 arasında değişir.

Kimler Alabilir?

18 ile 65 yaş arasında herkes bu ürüne sahip olabilir. Sigorta süresi ise 10-20 arasında belirlenebilir.
En az 10 yıl olmak üzere, süre sonunda birikimlerinizi toplu olarak alabilirsiniz.

Primler aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık olarak ödenebilir. Bu periyotlar yıldönümlerinde değiştirilebilir. Ayrıca ek ödemeler yaparak da birikiminizi arttırabilirsiniz.

Vefat durumunda ise, ödüllü birikim hayat sigortanın başladığı sırada belirlediğiniz teminat yakınlarınıza ödenir.

Yatırımlar

Yüksek fon getirisi amaçlanmaktadır. Fonlar, Kamu İç Borçlanma Senetleri, vadeli mevduat, hisse senetleri ve diğer yatırım araçlarında değerlendirilir. Ayrıntılar “Fon Bülteninde”de izlenebilmektedir.

Vergi Avantajı

Gelir vergisi mükellefiyseniz, ödenen primleri, brüt gelirinizin %15‘i ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmeden, gelir vergisi matrahından düşebilir ve vergi avantajı elde edebilirsiniz.