İster kiracı olun, ister mal sahibi, yuvanızı vakit geçirmeden Yapı Kredi Yuvam Poliçesi’yle güvence altına alın.

Yuvam

Neler Güvencimiz Altında;

Yangın:

Çıkabilecek herhangibir yangında, kaynağı nerede olursa olsun alev, duman ve isin yuvamıza verebileceği her türlü zarar güvencemiz altındadır.

Yıldırım:

Yıldırım düşmesi sonucu yangın çıksın veya çıkmasın yuvamıza gelebilecek direkt zararlar güvencemiz altındadır.

İnfilak:

Doğalgaz veya ısı tesisatının her türlü gaz tüplerinin, kazanlarının vb infilakı sonrası yuvamızda meydana getirebilecegi direkt zararlar güvencemiz altındadır.

Su Teminatları: (Sel ve Su Baskını)

Yağışlar nedeniyle meydane gelebilecek sellerin, taşan ırmak ve nehirlerin  yuvamıza vereceği zararlar güvencemiz altındadır.

Dahili Su:

Binanızın içinde bulunan pis veya temiz su tesisatının, kalorifer kazanı ya da radyatörlerinizin açık bırakılan muslukların yuvamıza vereceği zararlar güvencemiz altındadır.

Fırtına:

Fırtınalar sonrası Yuvamız'da meydana gelen zararlar, dolu nedeniyle binanın dış cephe, dış camlar ve çatıda oluşan zararlar güvencemiz altındadır.

Yer kayması:

Doğal afet olarak toprak çökmeleri ve kaymaları sonrası meydana gelebilecek zararlar güvencemiz altındadır.

Duman:

Bacaya bağlı ısıtma ve pişirme araçlarının hatalı bir şekilde çalışması sonrası çıkan duman sonucu yuvamızda meydana gelebilecek zararlar güvencemiz altındadır.

Kar Ağırlığı:

Kar yağışı sonrası çatı üzerinde biriken karın ağırlığı sonrası  oluşabilecek zaralar güvencemiz altındadır.

Hırsızlık:

Şiddet veya zor kullanılarak evinize girilip eşyalarınızın çalınması veya bu durum sonucunda yuvamızda meydana gelebilecek zararlar güvencemiz altındadır.

Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler, Terörizm:

Yasal düzenlemelerle belirlenen yukarıda belirtilen eylem ve olaylar nitecesinde oluşabilecek zararlar güvencemiz altındadır.

Kara ve Hava Taşıtları Çarpması:

Hareket halindeki kara ve hava taşıtlarının düşmesi, çarpması veya bu araçlardan düşebilecek parçaların yuvamıza verebileceği zararlar güvencemiz altındadır.

Deprem ve Yanardağ Püskürmesi:

Yer sarsıntılarını yuvamızda meydane getirebileceği doğrudan veya dolaylı zararlar güvencemiz altındadır.

Enkaz kaldırma:

Yukarıda belirtilen rizikoların gerçekleşmesi sonucu yuvamızda oluşan yakıntıların kaldırılması temizlenmesi ile ilgili masraflar güvencemiz altındadır.

Mali sorumluluk:

Yangın, dahili su, duman, infilak, GLKHHKNHT risklerinin yuvamızda gerçekleşmesi sonrası komşularınıza kiracı iseniz mal sahibinize karşı doğabilecek bina ve mallar ile ilgili sorumluluğunuz..

Cam Kırılması:

Pencere camlarınız başta olmak üzere vitrin, sehpa, kapı ve masa camları ve aynalarınızın kırılması sonucu meydana gelen zararlar güvencemiz altındadır.

Elektronik Cihaz:

Yuvamızda kullandığımız ses/müzik ve görüntü sistemleri masaüstü kişisel bilgisayarlar, elektronik kumanda sistemleri beyaz eşya ve kombide oluşan zararlar güvencemiz altındadır.

Yakıt Tank Sızıntısı:

Teminat altına alınan rizikolardan birinin gerçekleşmesi sonucunda ısınma kazanlarının yakıt sızdırması sonucunda direkt meydana gelebilecek zararlar güvencemiz altındadır.

İzolasyon yetersizliği:

İzolasyon yetersizliği ve/veya kaybı nedeniyle yağmur veya kar sularının binanın dış cephe, teras veya kapı pencere ve pervazlarından sızması sonucu meydana gelen hasarlar güvencemiz altındadır.

Ekstralar:

 • Kuru temizlemeye, ütü ve terziye verilen eşyalarınızın poliçe teminatı kapsamına giren hasarların karşılanması,
 • Evde kullanılan Elektrik, elektronik ve optik eşyalarınızın tamir edildiği yetkili serviste poliçe teminatı kapsamına giren hasarların karşılanması,
 • Misafirlerimize ait eşyaların poliçe teminatı kapsamına giren hasarların karşılanması,
 • Yuvamızdaki kedi, köpek gibi evcil hayvanlarımızın komşu ve misafirlerimize verebileceği zararların karşılanması,
 • Yuvamızda meydana gelen bir olay sonucunda komşularımızın veya misafirlerimizin maruz kalabileceği maddi ve bedeni zararların karşılanması,
 • TV, video, müzik seti ve bilgisayarların kazaen kırılması sonucu meydana gelebilecek zararların karşılanması,
 • Akvaryum camlarının kırılması sonucu akvaryum camına bina ve eşyaya verilen zararların karşılanması,
 • Aile fertleri için, kaza sonucu ölüm sürekli sakatlık risklerine karşı Ferdi Kaza teminatı,
 • Yuvam sigortası teminat kapsamına giren hasarlar sonucunda yapılması gereken ikametgah değişikliği masraflarının karşılanması,
 • Yuvam sigortası teminat kapsamına giren hasarlar sonucunda oluşacak kira kayıplarının  karşılanması,
 • Binaya ait sabit kıymetlerde meydana gelebilecek hırsızlık hasarlarının karşılanması.